Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 19.04.2017

Kilkanaście godzin trwały poszukiwania za zaginionym 59-latkiem. Mężczyznę szukało blisko 60 funkcjonariuszy i ratowników. Mieszkaniec powiatu głubczyckiego został odnaleziony po czeskiej stronie, ponad 20 kilometrów od miejsca zamieszkania. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

17 kwietnia br., policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 59-latka z powiatu głubczyckiego. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Jednocześnie powiadomili o tym strażaków, ratowników oraz w ramach współpracy transgranicznej, swoich czeskich kolegów. Całą akcją kierował Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Głubczycach podinsp. Ireneusz Węgrzyn.

W poszukiwaniach po polskiej stronie uczestniczyło blisko 60 mundurowych oraz ratownicy z grupy poszukiwawczej w Lipkach i Suchym Borze. Funkcjonariusze sprawdzili m.in. dworce, tereny leśne oraz pustostany. Do akcji użyto także psa służbowego, specjalistyczny sprzęt poszukiwawczy, w tym 3 kamery termowizyjne.

Po kilkunastu godzinach - tuż przed 3 rano - mężczyzna został odnaleziony po czeskiej stronie. 59-latkek szedł drogą na obrzeżach jednej z tamtejszych miejscowości. Znajdował się ponad 20 kilometrów od miejsca zamieszkania. 59-latek został przekazany polskim policjantom, a następnie trafił pod opiekę lekarską. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony