Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddawali krew dla potrzebującego policjanta

Data publikacji 20.04.2017

Prawie 33 litry krwi udało się zebrać dla rannego policjanta z posterunku w Kazanowie. Policjanci i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu serdecznie dziękują wszystkim, którzy odpowiedzieli na ich apel i przyszli oddać krew dla potrzebującego funkcjonariusza.

Wczoraj (19 kwietnia br.) przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu stanął Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Radomia. Mając nadzieję, że na apel z prośbą o krew dla policjanta odpowie duża liczba osób, drugi punkt poboru krwi zorganizowano w Urzędzie Miejskim w Zwoleniu.

Na apel licznie odpowiedzieli policjanci, pracownicy Policji, strażacy, przedstawiciele nadleśnictwa oraz innych służb mundurowych. W zbiórkę krwi dla policjanta włączyli się również mieszkańcy powiatu zwoleńskiego i lipskiego. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu w pomoc dla rannego funkcjonariusza, który obecnie przebywa w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie, udało się zebrać ponad 33 litry krwi. W zbiórce wzięło udział 104 osoby, a 73 osoby oddało krew.

Do akcji włączyli się również funkcjonariusze i pracownicy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, którym 12 kwietnia udało się zebrać prawie 11 litrów krwi.

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę krwi dla ich kolegi Grzegorza.

(KWP zs. w Radomiu / ig)

  • Akcja oddawania krwi
  • Akcja oddawania krwi
  • Akcja oddawania krwi
  • Akcja oddawania krwi
  • Akcja oddawania krwi
  • Akcja oddawania krwi
Powrót na górę strony