Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt i dozór w sprawie zabójstwa

Data publikacji 20.04.2017

Kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili do miejscowego sądu dwóch podejrzanych w sprawie tragicznego w skutkach zdarzenia, w wyniku którego zmarł ugodzony nożem w brzuch 28-latek. Sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla jednego z zatrzymanych - 19-latka. Drugi - 21-latek - został objęty policyjnym dozorem. Młodszemu grozi teraz nawet dożywocie.

Wczoraj, 19.04.br., późnym popołudniem, kryminalni z Torunia doprowadzili do miejscowego sądu dwóch mężczyzn podejrzanych w sprawie tragicznego w skutkach wydarzenia z poniedziałkowej nocy.

Przypomnijmy: 17 kwietnia około godziny 4:20 dyżurny toruńskiej policji otrzymał informację o awanturujących się na ulicy Chełmińskiej kilkunastu osobach. Ze wstępnych informacji wynikało, że w skutek tego zdarzenia jedna z nich została prawdopodobnie ugodzona nożem w brzuch i trafiła do szpitala. Niestety, pomimo usilnych starań lekarzy 28-letni mężczyzna zmarł. Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania okoliczności oraz  zabezpieczania śladów i dowodów tego zdarzenia.

W wyniku tych działań już po kilkudziesięciu minutach, w jednym z mieszkań, funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy dwóch mężczyzn. To 19 i 21-letni mieszkańcy tamtejszego rejonu. Młodszy z nich był trzeźwy, starszy miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Czynności wykonywane przez policjantów wykazały, że 28-latek, który zmarł w szpitalu to nie jedyny pokrzywdzony w tej sprawie. Okazało się bowiem, że podczas tego zdarzenia niegroźnych obrażeń klatki piersiowej doznał również 31-letni mieszkaniec Torunia. Na szczęście nie wymagały one hospitalizacji.

Na podstawie zgromadzonych w toku czynności dowodów młodszy z mężczyzn usłyszał zarzuty zabójstwa, usiłowania zabójstwa i posiadania narkotyków. Sąd zadecydował wczoraj, 19.04.br., że 19-latek najbliższe 3 miesiące spędzi tymczasowo w areszcie. Grozi mu nawet dożywocie. Starszy natomiast odpowie za groźby karalne. Ten podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

Śledczy nadal weryfikują i ustalają udział, a także rolę poszczególnych osób w tym zdarzeniu.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego

Film Areszt i dozór w sprawie zabójstwa

Powrót na górę strony