Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Dzielnicowy bliżej nas” - dzielnicowy bliżej szkoły

Data publikacji 20.04.2017

Co to są narkotyki, jak działają i jak je rozpoznać - na te i wiele innych pytań, odpowiadał asp. szt. Dawid Gierczyk. Podczas spotkania z nauczycielami ze szkoły podstawowej w Bogacicy, policjant rozmawiał między innymi o zagrożeniach jakie niosą za sobą środki odurzające. Tego typu inicjatywy stanowią jeden z elementów programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Dzielnicowy jako policjant „pierwszego kontaktu” utrzymuje stałe relacje ze szkołami w swoim rejonie. Umożliwia to nie tylko rozwiązywanie bieżących problemów, ale także działania o charakterze długofalowym. Spotkania takie są okazją do wymiany wiedzy, kompetencji i doświadczeń.

Tym razem, takie spotkanie odbyło się w Bogacicy i zostało zorganizowane dla nauczycieli tamtejszej podstawówki. Asp. szt. Dawid Gierczyk zaprezentował akcesoria służące do przechowywania, przygotowywania i zażywania narkotyków. Funkcjonariusz omówił zagrożenia, jakie niesie ze sobą zażywanie środków odurzających. Podpowiadał, gdzie można zwrócić się o pomoc w przypadku uzależnienia. Nauczyciele mieli okazję przyjrzeć się z bliska substancjom łudząco podobnym do narkotyków.

Dzielnicowy podczas spotkania przybliżył także narzędzie interaktywne jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz omówił zasadę działania aplikacji „Moja Komenda”, przy pomocy której odnajdziemy dzielnicowego, opiekującego się naszym rejonem zamieszkania.

KWP w Opolu / mg

Powrót na górę strony