Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy bliżej nas - Realizujemy programy MSWiA

Policjanci ze słubickiej komendy, realizując założenia programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas” spotkali się z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Słubicach. W trakcie spotkania mundurowi przedstawili aplikację "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz "Moja Komenda", dzięki którym kontakt z Policją jest znacznie łatwiejszy.

Słubiccy dzielnicowi kontynuują spotkania z mieszkańcami powiatu, aby przybliżyć im założenia policyjnych inicjatyw i podejmowanych działań. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa społeczności lokalnej oraz ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami.

W czwartek tj. 20 kwietnia br. słubickie policjantki spotkały się z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Słubicach. Funkcjonariuszki zachęcały uczestników spotkania do korzystania z "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa". Policjantki omówiły również zasady funkcjonowania aplikacji „Moja Komenda” umożliwiającej szybkie wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. W trakcie spotkania policjantki przedstawiły i omówiły zagrożenia, w których poszkodowanymi są osoby w podeszłym wieku często mieszkające samotnie, a także przypomniały o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym m.in. o obowiązku używania elementów odblaskowych.

Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych, którzy bez wątpienia są najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. Ich zadaniem jest podejmowanie wszelkich działań z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa w swoim rejonie. Dzielnicowy to funkcjonariusz, do którego każdy może zwrócić się o pomoc, poradę prawną lub przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Ważne jest, aby każdy obywatel wiedział w jaki sposób można szybko i łatwo skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Podczas spotkania zaprezentowane zostały sylwetki wszystkich dzielnicowych z gminy Słubice, wraz z rejonem, który znajduje się pod ich nadzorem.

KWP w Gorzowie Wlkp. / mg

  • Dzielnicowy bliżej nas - Realizujemy programy MSWiA
  • Dzielnicowy bliżej nas - Realizujemy programy MSWiA
  • Dzielnicowy bliżej nas - Realizujemy programy MSWiA
  • Dzielnicowy bliżej nas - Realizujemy programy MSWiA
Powrót na górę strony