Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i celnicy uderzają w nielegalny hazard

Data publikacji 21.04.2017

Pięć automatów do gier zabezpieczyli w trakcie wspólnych działań policjanci i funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno–Skarbowego. Niezarejestrowane maszyny, służące do nielegalnego urządzania gier hazardowych, znajdowały się w Lubaczowie i w Nisku.

We wtorek 18 kwietnia br. policjanci i funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili działania kontrolne na terenie Lubaczowa i Niska. W kontrolowanych punktach zabezpieczyli łącznie pięć automatów, działających niezgodnie z przepisami - trzy w Lubaczowie i dwa w Nisku. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia br. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale ich wyłącznym organizatorem jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie.

Zgodnie z nowymi przepisami, zmieniła się wysokość kar oraz rozszerzył się zakres podmiotów, które podlegają karom za łamanie przepisów ustawy. Kary za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji wynoszą do 100 tys. zł od każdego automatu. Odpowiedzialność ponoszą nie tylko podmioty urządzające nielegalne gry na automatach, ale także właściciele lokali, w których urządzane są takie gry.

Od 1 kwietnia funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przy wsparciu policjantów, prowadzą kontrole miejsc, w których zachodzi podejrzenie urządzania gier na automatach z naruszeniem przepisów oraz bezprawnego posiadania automatów. Na Podkarpaciu do tej pory skontrolowano blisko 650 takich lokalizacji i zabezpieczono 5 automatów.

(KWP w Rzeszowie / ig)

Powrót na górę strony