Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po służbie zatrzymali poszukiwanego i sprawcę zniszczenia mienia

Data publikacji 21.04.2017

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, będąc po służbie, zatrzymał poszukiwanego 19-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna najbliższych kilka tygodni spędzi w zakładzie karnym. Z kolei policjant z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych wracając po służbie do domu zatrzymał 22-letniego wandala, który wbiegł na jezdnię i zaczął kopać jadące samochody. Sprawca w chwili zatrzymania był nietrzeźwy – teraz odpowie za zniszczenie mienia.

Wczoraj, 20.04.br., wieczorem policjant z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, będąc po służbie, robił zakupy w sklepie w Leżajsku. Nagle zauważył znanego mu mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusz szybko zatrzymał 19-latka i powiadomił dyżurnego leżajskiej komendy.

Na miejsce przyjechał policyjny patrol, który przejął zatrzymanego. Po chwili okazało się, że mężczyzna ma przy sobie butelkę alkoholu, którą ukrył pod bluzą. Przyznał się funkcjonariuszom, że ukradł ją w sklepie tuż przed zatrzymaniem. Gdy wyciągał butelkę, wypadła mu z ręki i rozbiła się.

Mężczyzna najbliższe tygodnie spędzi w zakładzie karny. Za kradzież alkoholu odpowie przed sądem.

***

Do zdarzenia doszło w środę, 19.04.br., w godzinach wieczornych. Wracający samochodem ze służby do domu policjant nagle zauważył, że na jezdnię wbiegł mężczyzna – podbiegł do pojazdu poruszającego się przed nim i szarpiąc usiłował otworzyć drzwi. Widząc podejrzane zachowanie mężczyzny funkcjonariusz zwolnił – w tym samym momencie agresor podbiegł do jego auta i zaczął kopać w samochód, którym poruszał się policjant – uszkadzając karoserię i lampę, po czym zaczął uciekać.

Policjant zatrzymał się i pobiegł za sprawcą, w międzyczasie wzywając patrol. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci wspólnie dokonali zatrzymania chuligana. Sprawca znajdował się pod silnym wpływem alkoholu. Okazało się, że w wyniku przestępczego działania 22-latka zostały zniszczone dwa pojazdy  - straty na łączną kwotę 7500 złotych. Za swój czyn usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia. Nie jest to pierwsze tego typu zachowanie 22-latka. Pomimo młodego wieku jest on znany już ze swoich przestępczych działań tj. m.in. uszkodzenia mienia oraz posiadania środków odurzających.

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji V w Krakowie.

(KWP w Rzeszowie, KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony