Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi promują aplikację "Moja Komenda"

Informacje dotyczące aplikacji „Moja Komenda“ znajdują się na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz komend miejskich i powiatowych województwa łódzkiego. Policjanci pionu prewencji w jednostek terenowych na bieżąco upowszechniają i promują tę aplikację podkreślając jej zalety informacyjne. Również dzielnicowi z Tomaszowa Lubelskiego podczas codziennej służby informują mieszkańców o funkcjonowaniu tego narzędzia, pomagają także zainstalować aplikację na telefonach komórkowych. Później wspólnie z właścicielem telefonu, pokazują krok po kroku jak aplikacja działa.

Taką promocją zajmują się głównie dzielnicowi, którzy w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” organizują różne spotkania ze społeczeństwem. Są to spotkania z młodzieżą, seniorami, władzami samorządów oraz organizacjami społecznymi, jak również indywidualne rozmowy z mieszkańcami. Podczas takich spotkań policjanci przekazują informacje dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Oprócz praktycznych porad funkcjonariusze informują uczestników spotkań o szczegółach aplikacji „Moja Komenda” oraz programach „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Dzielnicowy bliżej nas”. Podobnie podczas wystąpień medialnych rzecznicy, oficerowie prasowi oraz inni zaangażowani policjanci informują o zaletach tej aplikacji. Dzięki tym działaniom informacje o aplikacji Moja Komenda można znaleźć na stronach internetowych lokalnych mediów, m.in.:

► http://sieradz.com.pl/wiadomosci/spoza-powiatu/7785,aplikacja-mobilna-moja-komenda.html

► https://www.nasztomaszow.pl/na-sygnale/dzielnicowy-w-twoim-smartfonie/

► https://www.nasztomaszow.pl/na-sygnale/mapa-zagrozen-juz-dziala/

► http://www.powiat-tomaszowski.pl/aktualnosci/konferencja-dotyczaca-bezpieczenstwa-mieszkancow-powiatu-tomaszowskiego.html

► https://tvtomaszow.pl/dzielnicowy-policjant-pierwszego-kontaktu/


Przypominamy, że aplikację pobrać można pod poniższym adresem:

Dla urządzeń systemu Android – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altconnect.android.mk&hl=pl

Dla urządzeń systemu iOS – https://itunes.apple.com/pl/app/moja-komenda/id919504159?l=pl&mt=8

***

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

Tomaszowscy dzielnicowi podczas codziennej  służby informują mieszkańców o funkcjonowaniu tego narzędzia, pomagają także zainstalować aplikację na telefonach komórkowych. Później wspólnie z właścicielem telefonu, pokazują krok po kroku jak aplikacja działa. Takie indywidualne wskazówki są ważne zwłaszcza dla osób starszych, którzy  sami przyznają, że aplikacja może być przydatna w chwili gdy są poza miejscem zamieszkania i potrzebują pomocy policjanta.

Aplikacja „Moja komenda” zawiera bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodano do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym. Jakże potrzebna jest ta aplikacja w momencie kiedy wyjeżdżamy na urlop i potrzebujemy pomocy/kontaktu z policjantem. Wystarczy abyśmy ją uruchomili a doprowadzi nas do najbliższej jednostki. Wyświetli też numer telefonu najbliższej komendy. Kontakt z Policjantem nigdy jeszcze nie był tak prosty i łatwo dostępny.


KWP w Łodzi / KWP w Lublinie / kp

  • Dzielnicowi promują aplikację "Moja Komenda"
  • Dzielnicowi promują aplikację "Moja Komenda"
Powrót na górę strony