Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi - zabezpieczono blisko 1800 roślin

Data publikacji 24.04.2017

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów, który podejrzany jest o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz przygotowanie i uprawę konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 1753 krzewy w różnej fazie wzrostu, a także blisko 8 kg pociętych już roślin. Z zabezpieczonych krzewów można by było uzyskać blisko 40 kg marihuany o wartości około 1,5 mln zł. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Funkcjonariusze Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze prowadząc czynności w tej sprawie uzyskali informację, że najprawdopodobniej na terenie jednej z miejscowości powiatu jeleniogórskiego w 3 pomieszczeniach gospodarczych mężczyzna podejrzewany o przestępczy proceder zorganizował dużą uprawę konopi. W wyniku podjętych dalszych działań i dokonanych na miejscu sprawdzeń funkcjonariusze Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli łącznie 1753 krzewy konopi indyjskich znajdujących się w różnych fazach wzrostu oraz blisko 8 kg pociętych, zielonych roślin, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy.

Plantacja znajdowała się w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach, wyposażonych w urządzenia między innymi sterujące ogrzewaniem, oświetleniem, czy wentylacją, które potrzebne są do należytego wzrostu roślin. Z zabezpieczonych krzewów można uzyskać blisko 40 kg marihuany, a jej wartość czarnorynkowa, to około 1,5 mln złotych.

34-latek trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci wyjaśniają dalej szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Zlikwidowana plantacja konopi
  • Zlikwidowana plantacja konopi
  • Zlikwidowana plantacja konopi
  • Zlikwidowana plantacja konopi
  • Zlikwidowana plantacja konopi
  • Zlikwidowana plantacja konopi

Film Zlikwidowana plantacja konopi - zabezpieczono blisko 1800 roślin

Pobierz plik Zlikwidowana plantacja konopi - zabezpieczono blisko 1800 roślin (format mp4 - rozmiar 14.36 MB)

Powrót na górę strony