Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali kradzione samochody

Data publikacji 24.04.2017

Wrocławscy policjanci z komendy miejskiej na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali trzech obcokrajowców w związku z próbą sprzedaży kradzionego bmw x5. Odzyskany pojazd, do utraty którego doszło na terenie Niemiec, został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Szacunkowa wartość samochodu to ponad 300 tysięcy złotych. Natomiast nowosolscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego odzyskali skradziony na terenie Niemiec samochód Renault Megane. Mundurowi zatrzymali kierującego pojazdem, który usłyszał już zarzuty. Odnaleziony samochód warty około 35 tysięcy złotych wkrótce wróci do swojego właściciela.

Funkcjonariusze Referatu do Walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali trzech obcokrajowców podczas próby sprzedaży kradzionego na terenie Niemiec bmw x5. Do zatrzymania doszło 21 kwietnia br. na Rakowcu.

Jak wynika z ustaleń policjantów w tej sprawie, mężczyźni w wieku 21, 22 i 25 lat przyjechali pochodzącym z kradzieży pojazdem do Polski, a następnie zaoferowali do sprzedaży wart ponad 300 tysięcy złotych pojazd dwóm przypadkowo spotkanym osobom. Mężczyźni wpadli w ręce wrocławskich policjantów w chwili, gdy próbowali spieniężyć swój łup. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, natomiast odzyskany samochód został zabezpieczony.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za kradzież pojazdu w wyniku włamania grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za przestępstwo paserstwa, kara ta może wynieść do lat 5.

***

W czwartek (23 marca) około godziny 23.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli patrolując drogę S3 zauważyli osobowe Renault Megane wjeżdżające „pod prąd” na węzeł nowosolski. Funkcjonariusze od razu zawrócili, aby zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Podczas kontroli okazało się, że 41-letni kierowca nie posiada dokumentów od pojazdu. Policjanci sprawdzili samochód w systemie i okazało się, że godzinę temu został skradziony na terenie Niemiec. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany. Podczas wykonywanych czynności policjanci spostrzegli, że 41-latek zachowuje się nienaturalnie. Wzbudziło to ich podejrzenia, że może znajdować się on pod działaniem środków odurzających. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne. Test na zawartość narkotyków w organizmie wykazał obecność amfetaminy i haszyszu w ślinie zatrzymanego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i w najbliższym czasie stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo. Policjanci wydziału kryminalnego natychmiast rozpoczęli działania w tej sprawie. Przeprowadzili szereg czynności operacyjnych, których celem było ustalenie sprawców tego przestępstwa oraz to, aby auto warte około 35 000 zł jak najszybciej wróciło do właściciela.

KWP we Wrocławiu / KWP w Gorzowie Wlkp. / mg / kp

  • odzyskany przez policjantów samochód
  • odzyskany przez policjantów samochód
  • odzyskany przez policjantów samochód

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.51 MB)

Powrót na górę strony