Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali matkę podejrzaną o dzieciobójstwo

Data publikacji 24.04.2017

Kryminalni z KMP w Gdańsku zatrzymali matkę noworodka, którego zwłoki odnalezionego kilka dni temu na terenie wysypiska śmieci. Do ustalenia danych personalnych kobiety przyczynił się policjant, który posiada wieloletnie doświadczenie jako dzielnicowy. 25-letnia kobieta podejrzana jest o zabójstwo dziecka w okresie porodu. Dzisiaj usłyszała zarzut dzieciobójstwa. Policja i prokuratura wnioskują o jej tymczasowe aresztowanie.

W ubiegły czwartek, 20.04.br., ok. godz. 12.00 dyżurny gdańskiej Policji został powiadomiony o tym, że na taśmie sortowni wysypiska śmieci jeden z pracowników znalazł zwłoki noworodka. Sprawą od razu zajęli się kryminalni i śledczy z KMP w Gdańsku.

Policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza w miejscu odnalezienia zwłok pracowała przez wiele godzin. Przy czynnościach obecny był również prokurator i biegły z zakresu medycyny sądowej. W trakcie oględzin funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, które od razu zostały przekazane do laboratorium kryminalistycznego. Ciało noworodka zostało skierowane na sekcję, aby dokładnie ustalić czas i przyczynę zgonu.

Kilkudziesięciu policjantów intensywnie pracowało nad wyjaśnieniem sprawy. Starali się przede wszystkim jak najszybciej ustalić i odnaleźć matkę dziecka. Funkcjonariusze bardzo dokładnie weryfikowali każdą informację dotyczącą tej sprawy. Ostatecznie to informacje, które uzyskał policjant z jednego z gdańskich komisariatów, przyczyniły się do ustalenia matki dziecka. Funkcjonariusz posiada wieloletnie doświadczenie jako dzielnicowy. Swoje przypuszczenia od razu przekazał kolegom z wydziału kryminalnego.

W efekcie prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności, w piątek, 21.04.br., wieczorem, policjanci zatrzymali 25-letnią mieszkankę Gdańska. Kobieta podejrzana jest obecnie o zabójstwo swojego dziecka w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu.

Dzisiaj policjanci doprowadzili zatrzymaną do Prokuratury Rejonowej Gdańsk – Śródmieście. Zebrany przez policję i prokuraturę materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia kobiecie zarzutu dzieciobójstwa. W najbliższym czasie 25-latka zostanie doprowadzona do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Przypomnijmy, że na podstawie kodeksu karnego matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony