Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w dniu wolnym od służby zatrzymali mężczyznę z narkotykami i nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 25.04.2017

Policjant z wydziału wywiadowczo-patrolowego śródmiejskiej komendy policji w dniu wolnym od służby zatrzymał osobę podejrzaną o posiadanie środków odurzających. 29-latek trzymał w ręku tzw. dilerkę, a w niej marihuanę. W schowku samochodu funkcjonariusz znalazł kolejną tym razem hermetycznie zamkniętą torebkę z suszem. Za posiadanie narkotyków Zbigniewowi G. grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna z 2,5 promila alkoholu w organizmie został zatrzymany na terenie Marek, gdy kierował samochodem osobowym. Dalszą jazdę uniemożliwił mu policjant, będący na dniu wolnym od służby, na co dzień pracujący w Wydziale Dochodzeniowo - Śledczym na warszawskim Targówku.

Było około 16.00, kiedy w miniony piątek, 21.04.br., policjant ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego wracał ze spaceru do domu. W pewnym momencie przy ulicy Batalionów Chłopskich zwrócił uwagę na dziwnie zachowanie mężczyzny siedzącego za kierownicą peugota.

Policjant postanowił sprawdzić, co jest tego powodem. Kiedy podszedł bliżej zauważył przez szybę, jak 29-latek trzyma w ręku foliowy woreczek z zapięciem strunowym, czyli tzw. dilerkę. Funkcjonariusz przedstawił się kierowcy, okazał legitymację, po czym przystąpił do interwencji.

Bardzo szybko wyszło na jaw, co było powodem takiego zachowania. Okazało się, że Zbigniew G. trzymał w ręku woreczek z marihuaną, w schowku po stronie pasażera policjant znalazł jeszcze jeden tym razem hermetycznie zamknięty woreczek w pudełku po telefonie, w którym również ukryta była marihuana. Na poczet przyszłej kary policjant zabezpieczył także znalezioną przy mężczyźnie gotówkę - 3620 zł, mogącą pochodzić z przestępstwa.  

29-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

***

Zdarzenie miało miejsce w godzinach porannych na terenie miejscowości Marki. Policjant z Komisariatu Policji na warszawskim Targówku, pełniący służbę w Wydziale Dochodzeniowo - Śledczym, na dniu wolnym od służby zwrócił uwagę na kierującego audi. Sposób jazdy mężczyzny wskazywał, że może on być nietrzeźwy. Kierujący przekraczał oś jezdni, zmuszając jadących z naprzeciwka do hamowania i zjeżdżania na pobocze. Policjant natychmiast zareagował i ruszył za audi.

Po kilkuset metrach funkcjonariusz zmusił kierującego audi do zatrzymania się. Policjant natychmiast zablokował swoim pojazdem możliwość jego dalszej jazdy. Intensywna woń alkoholu oraz bełkotliwa mowa kierowcy jednoznacznie wskazywały, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz odebrał kierowcy kluczyki, które następnie wraz z mężczyzną przekazał przybyłym na miejsce umundurowanym policjantom. Przeprowadzone przez nich badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

W komisariacie w Markach 39-letni Dariusz W. usłyszał stosowne zarzuty. Mężczyzna przyznał się do prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i dobrowolnie poddał się karze 10 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz karze grzywny w wysokości 10 tys. zł.

(KSP / mw, ig)

  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki
  • zatrzymany mężczyzna
  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
Powrót na górę strony