Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy zapobiegł tragedii

Data publikacji 25.04.2017

Dzielnicowy z Woli st. sierż. Paweł Żukiewicz uratował kobietę, której życie było zagrożone. Profesjonalizm jakim wykazał się policjant oraz szybka reakcja sprawiła, że 84-letnia kobieta trafiła do szpitala, gdzie została otoczona opieką lekarską.

W piątek, 21.04.br., około 17:00, do dzielnicowego z Woli dotarła informacja o tym, że z jednego z mieszkań, gdzie przebywa starsza kobieta, przecieka woda do lokalu poniżej. Dzielnicowy ustalił, że 84-letnia kobieta przebywa w mieszkaniu sama oraz od kilku tygodni z niego nie wychodzi. Pomimo wielokrotnego pukania i wzywania do otwarcia drzwi, nikt ich nie otwierał. Kobieta nie chciała z nikim rozmawiać. Mając dobre rozpoznanie wśród mieszkańców, dzielnicowy wiedział, że 84-latka uczestniczy regularnie we mszach. Nie czekając długo wspólnie z proboszczem udał się ponownie pod wskazany adres. Kiedy ksiądz zadzwonił do kobiety, udało mu się z nią porozmawiać, jednak rozmowa była chaotyczna. Pomimo dalszych prób otwarcia drzwi, kobieta nie chciała tego zrobić.

Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia, przy użyciu straży pożarnej, zostały wyważone drzwi do mieszkania. 84-latka była w stanie zagrażającym zdrowiu, nie chciała z nikim rozmawiać, a jej wypowiedzi były chaotyczne. Wezwana na miejsce załoga ratownictwa medycznego zabrała 84-latkę do szpitala.

Dzięki natychmiastowej reakcji i pomocy dzielnicowego st. sierż. Pawła Żukiewicza, 84-latce nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony