Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie

Data publikacji 25.04.2017

Oświęcimscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjanci z komisariatu Policji w Brzeszczach, dzięki podjętej interwencji oraz umiejętnie przeprowadzonym negocjacjom, powstrzymali desperata przed skokiem z mostu do rzeki Wisły. Policjanci interweniowali również wobec innego mężczyzny, który chciał skoczyć z mostu do rzeki. Nawiązali z nim rozmowę i wykorzystując chwilową nieuwagę przeciągnęli go w bezpieczne miejsce. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło w Brzeszczach w niedzielne południe, 23 kwietnia. Tuż po godzinie 12 policjanci zostali zaalarmowani przez rodzinę 35-letniego mieszkańca Brzeszcz, o tym, że mężczyzna wyszedł z domu grożąc samobójstwem. Mundurowi natychmiast wszczęli poszukiwania, jednakże po kilkudziesięciu minutach otrzymali informację od brata poszukiwanego, że 35-latek najprawdopodobniej znajduje się na moście nad Wisłą. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazany rejon, gdzie odnaleźli desperata. Po umiejętnie przeprowadzonych negocjacjach mężczyzna oddał się pod ich opiekę. Policjanci przekazali 35-latka ratownikom medycznym. Ustalono również, że powodem takiego zachowania mężczyzny były problemy rodzinne.

***

Zgłoszenie miało miejsce wczoraj (24 kwietnia) przed godz. 19. Z informacji wynikało, że na moście przy ul. Białogórskiej w Sanoku, za barierą ochronną stoi mężczyzna. Skierowani na miejsce policjanci podjęli z nim rozmowę. Mężczyzna mówił, że chce odebrać sobie życie. Twierdził, że już wcześniej próbował to zrobić, jednak nieskutecznie.

Policjanci kontynuowali rozmowę próbując odwrócić uwagę mężczyzny i stopniowo podchodzili coraz bliżej. Po około 20 minutach uspokoili mężczyznę na tyle, aby stanąć obok niego. Funkcjonariusze wykorzystując chwilową nieuwagę chwycili go i przeciągnęli przez barierę w bezpieczne miejsce. Następnie przekazali 37-latka załodze pogotowia ratunkowego.

(KWP w Krakowie, KWP w Rzeszowie / mw, ig)

Powrót na górę strony