Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 25.04.2017

Włocławscy policjanci zatrzymali 60-latka, który podczas imprezy w domu ugodził swojego gościa nożem kuchennym w klatkę piersiową. Pomimo udzielonej pomocy 62-latek zmarł w szpitalu. Przeprowadzone czynności pozwoliły śledczym na postawienie 60-latkowi zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu podejrzany trafił tymczasowo do aresztu. Za zabójstwo grozi do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

W minioną sobotę (23 kwietnia br.) dyżurny włocławskiej policji został powiadomiony, że w domu na terenie gminy Boniewo doszło do uszkodzenia ciała przy użyciu noża. Mundurowi, którzy pojechali pod wskazany adres ustalili, że do zdarzenia doszło podczas imprezy zakrapianej alkoholem. 60-letni gospodarz wyszedł do kuchni na chwilę i po powrocie zadał cios nożem kuchennym w klatkę piersiową gościa. Rannym 62-latkiem zajęła się załoga pogotowia, natomiast kryminalni ustalali okoliczności zdarzenia. Gospodarz mając prawie 1,4 promila alkoholu został osadzony w policyjnym areszcie. Dodatkowo do sprawy zatrzymano jego 57-letnią żonę oraz 37-letniego syna. Oboje również byli pod wpływem alkoholu. Mieli odpowiednio ponad 2 i ponad 2,4 promila. Kilka godzin po zdarzeniu szpital powiadomił policjantów, że ugodzony nożem 62-latek, pomimo reanimacji, zmarł.

Wczoraj (24 kwietnia br.), pod nadzorem prokuratora, prowadzone były czynności z zatrzymanymi. Przesłuchania świadków, zebrany materiał na miejscu zdarzenia  oraz przeprowadzona sekcja pozwoliła na postawienie 60-latkowi zarzutu zabójstwa. Sąd na wniosek śledczych zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

(KWP w Bydgoszczy / ig)

Opis filmu: Tymczasowy areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.22 MB)

Powrót na górę strony