Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek autokaru na autostradzie A2

Data publikacji 25.04.2017

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dziś w nocy około godziny 3:30 na 377 kilometrze autostrady A2, w powiecie brzezińskim, na wysokości miejscowości Zawady w kierunku Warszawy. W wyniku zdarzenia rannych zostało 18 obywateli Białorusi. 49-letni kierujący autokarem w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 49-letni kierujący autokarem eos z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze a następnie pojazd zsunął się do rowu i przewrócił na bok. W wyniku zdarzenia rannych zostało 18 osób, które trafiły do szpitali na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Jedna osoba z najcięższymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR .

Policjanci na miejscu przeprowadzają szczegółowe oględziny, przesłuchują świadków zdarzenia i gromadzą całość materiału procesowego aby jak najdokładniej odtworzyć przebieg zdarzenia. Z poczynionych ustaleń wynika, że autokarem podróżowali obywatele Białorusi, którzy wracali z wycieczki w Pradze. Ruch na tym odcinku jest znacznie spowolniony i odbywa się jednym pasem w kierunku Warszawy.

Apelujemy o zachowanie w tym miejscy szczególnej ostrożności.

(KWP w Łodzi / ig)

  • Policjanci podczas oględzin na miejscu wypadku
  • Policjanci podczas oględzin na miejscu wypadku
  • Policjanci podczas oględzin na miejscu wypadku
Powrót na górę strony