Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozwiązali sprawę zaginięcia z 1998 roku

Data publikacji 25.04.2017

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku rozwiązali sprawę zaginięcia z 1998 roku 20-letniej kobiety. Po zweryfikowaniu wszystkich okoliczności w tej sprawie zostało wszczęte śledztwo. W trakcie przeszukania na jednej z posesji w piwnicy zostały znalezione szczątki ludzkie. Do sprawy zatrzymano 42-letniego mieszkańca powiatu człuchowskiego. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, niewykluczone że usłyszy zarzuty.

Gdańscy kryminalni z sekcji poszukiwań i identyfikacji osób oraz funkcjonariusze z policyjnego Archiwum X pracowali nad sprawą zaginięcia z 1998 roku. Po szczegółowym zweryfikowaniu wszystkich nowych okoliczności oraz wykluczeniu pozostałych wersji zdarzenia, w tym m.in. wątku, że zaginiona wyprowadziła się za granicę, policjanci ustalili, że doszło do popełnienia przestępstwa, a ciało zaginionej kobiety zostało zakopane. Prokuratura Okręgowa w Słupsku wszczęła w tej sprawie śledztwo, a policyjni poszukiwacze operacyjnie ustalili, gdzie mogą znajdować się zwłoki zaginionej.

Prokurator prowadzący tą sprawę wydał nakaz przeszukania posesji. Do przeszukania piwnicy budynku został użyty georadar i wytypowane zostało miejsce, w którym mogą znajdować się ludzkie szczątki. Ciało zostało przekazane do dalszych badań sekcyjnych.

Do tej sprawy zatrzymany został 42-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego, osoba bliska zaginionej kobiety. Gdańscy kryminalni ustalili miejsce pobytu 42-latka, mężczyzna przebywał na terenie woj. dolnośląskiego, został zatrzymany przez policjantów z Wrocławia. Aktualnie 42-latek przebywa w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

(KWP w Gdańsku)

  • piwnica, w której zostały znalezione ludzkie szczątki
  • piwnica, w której zostały znalezione ludzkie szczątki
  • piwnica, w której zostały znalezione ludzkie szczątki

Film Policjanci rozwiązali sprawę zaginięcia z 1998 roku

Powrót na górę strony