Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawiali o bezpieczeństwie. Dziś każdy ma na nie wpływ

Dzisiaj w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W debacie uczestniczyli mundurowi oraz przedstawiciele samorządów z naszego regionu, którzy wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Podczas debaty policjanci zaprezentowali „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikację „Moja komenda” oraz omówili program „Dzielnicowy bliżej nas”.

Dzisiaj o godzinie 10.00, w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie zorganizowała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach wspólnie ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim w Katowicach. W debacie uczestniczyli policjanci oraz przedstawiciele samorządów z naszego regionu, jako podmioty odpowiedzialne za szeroko pojęte bezpieczeństwo.

Uczestników spotkania przywitał Pierwszy Wicewojewoda Śląski, Jan Chrząszcz oraz Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, insp. Krzysztof Justyński. Podczas spotkania omówione zostały nowe narzędzia, takie jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której mieszkańcy mają możliwość sygnalizowania policji zagrożeń, występujących w ich najbliższym otoczeniu, czy aplikacja „Moja Komenda”, ułatwiająca kontakt z dzielnicowymi. Dzięki tym rozwiązaniom stróże prawa mają dodatkową możliwość, aby poszerzyć wiedzę nie tylko na temat lokalnych oczekiwań społecznych, ale i poznać potrzeby mieszkańców. W trakcie debaty poruszone zostały także założenia rządowego programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz innych przedsięwzięć, podejmowanych przez policję i samorządy na rzecz bezpieczeństwa.

Wśród prelegentów nie zabrakło Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Romana Rabsztyna, który zaprezentował i omówił funkcjonalność narzędzia „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa”. O roli dzielnicowego w diagnozowaniu zagrożeń w społecznościach lokalnych opowiedział natomiast Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, podinsp. Dawid Kaszuba. Następnie rozpoczęła się dyskusja z uczestnikami spotkania na temat nowych, zaproponowanych przez policję rozwiązań, którą prowadzili eksperci z wydziału prewencji katowickiej komendy wojewódzkiej. 

(KWP w Katowicach / dm)

więcej zdjęć do obejrzenia TUTAJ

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 31.9 MB)

Powrót na górę strony