Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z podrobionymi zegarkami

Data publikacji 26.04.2017

Policjanci z Poznania zatrzymali 32-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu poznańskiego, który na internetowych serwisach aukcyjnych wystawiał do sprzedaży podrobione zegarki i okulary znanych, światowych marek. Jeden z oferowanych czasomierzy, oryginalny, kosztuje 2 miliony złotych. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Wydział do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 11 kwietnia br. zatrzymał mężczyznę, podejrzanego o wprowadzanie do sprzedaży podrobionych zegarków i okularów znanych, światowych marek. Policjanci zajmujący się tą sprawą razem z przedstawicielem pokrzywdzonych firm, umówili się ze sprzedającym na stacji benzynowej, gdzie miał nastąpić odbiór zamówionego zegarka. Na miejscu transakcji biegły potwierdził przypuszczenia, że oferowany do sprzedaży przedmiot to podróbka. Funkcjonariusze pojechali z zatrzymanym sprzedawcą do jego mieszkania, gdzie zabezpieczyli kolejne podrobione zegarki i okulary.

Rzeczoznawca wycenił potencjalne straty pokrzywdzonych firm na 2 mln 700 tys. zł. 32-latek, mieszkaniec powiatu poznańskiego usłyszał zarzut z art. 305 prawo własności przemysłowej. Podrabiane produkty sprzedawał za kwoty od 140 do 500 złotych. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Policja przestrzega przed kupowaniem podrobionych towarów!

KWP w Poznaniu / mg

  • Zatrzymany z podrobionymi zegarkami
  • Zatrzymany z podrobionymi zegarkami
  • Zatrzymany z podrobionymi zegarkami
  • Zatrzymany z podrobionymi zegarkami
  • Zatrzymany z podrobionymi zegarkami
Powrót na górę strony