Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z kontrabandą w samochodzie

Data publikacji 26.04.2017

Funkcjonariusze wydziału d/w z przestępczością gospodarczą grudziądzkiej komendy zatrzymali 27-latka, który przewoził swoim samochodem wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli 100 tys. sztuk papierosów o wartości rynkowej prawie 68 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za paserstwo akcyzowe grozi mu wysoka grzywna oraz do 3 lat więzienia.

Policjanci z wydziału d/w z przestępczością gospodarczą grudziadzkiej komendy na ul. Warszawskiej zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego mieszkańca Włocławka. Mundurowi mieli przypuszczenia, że mężczyzna może posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się podczas przeszukania. Okazało się, że 27-latek przewoził kartony, w których miał 100 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna wraz z należącą do niego kontrabandą został przewiezieni do komendy. Policjanci ustalili, że wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów to prawie 68 tys. zł. Funkcjonariusze wstępnie oszacowali straty na rzecz Skarbu Państwa, które wyniosły ponad 108 tys zł. 27-latek już usłyszał zarzuty. Za paserstwo akcyzowe grozi mu wysoka grzywna oraz do 3 lat więzienia.

KWP w Bydgoszczy / mg

  • Z kontrabandą w samochodzie
  • Z kontrabandą w samochodzie
  • Z kontrabandą w samochodzie

Opis filmu: Z kontrabandą w samochodzie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.06 MB)

Powrót na górę strony