Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali warte 150 tys. auto skradzione na terenie Niemiec

Policjanci z Kwidzyna odzyskali mercedesa sprintera o wartości 150 tys. złotych, który kilka dni wcześniej został skradziony na terenie Niemiec. Mundurowi zatrzymali także trzech obywateli Litwy w wieku 18, 31 i 33 lata. Mężczyznom przedstawiono zarzut paserstwa. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. Wczoraj sąd na wniosek prokuratora i policji zadecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych.

W minioną sobotę około godziny 18.45 na ul. Miłosnej w Kwidzynie policjanci z ruchu drogowego zauważyli, jak dwa samochody jadące jeden za drugim w kierunku Grudziądza, wyprzedzają ciężarówkę w miejscu zabronionym. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać obydwa auta do kontroli drogowej. Kierowca forda mondeo zatrzymał się w zatoczce, natomiast kierowca jadącego za nim mercedesa sprintera porzucił pojazd na poboczu i zaczął uciekać do lasu. Policjanci natychmiast wezwali wsparcie i po kilkunastu minutach kierującego mercedesem zatrzymali w pobliskiej miejscowości. Okazało się, że jest to 18-letni obywatel Litwy, a samochód którym kierował, figuruje w bazie policyjnej jako skradziony cztery dni wcześniej na terenie Niemiec.

Policjanci szybko ustalili, że kierowca mercedesa sprintera nie jechał sam. Był uczestnikiem konwoju, w którego skład wchodził zatrzymany również do kontroli ford mondeo, a którym podróżowali dwaj Litwini.

Wszyscy trzej podejrzani w wieku 18, 31 i 33 lata, trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni zostali przesłuchani, usłyszeli zarzuty paserstwa. Zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Wczoraj sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Przestępstwo paserstwa zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Odzyskany mercedes sprinter o wartości 150 tys. złotych został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a następnie zostanie przekazany prawowitemu właścicielowi.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony