Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z powiatu lwóweckiego zatrzymał mężczyznę, który posiadał ponad 1700 porcji narkotyków

Data publikacji 26.04.2017

Dzielnicowy z powiatu lwóweckiego zatrzymał mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podjęte przez niego działania, to efekt bardzo dobrej współpracy ze społeczeństwem, która jest celem programu „Dzielnicowy bliżej nas”. U podejrzanego zabezpieczono marihuanę, z której można było uzyskać ponad 1700 porcji tego narkotyku. Zatrzymany mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Program „Dzielnicowi bliżej nas”, realizowany przez polską Policję, w znacznym stopniu zmienił formułę pracy dzielnicowego, zwiększając jego aktywność w terenie.

Dzielnicowy podczas obchodu w miejscowości Rębiszów zatrzymał 34-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego, który posiadał przy sobie marihuanę. Policjant informację o podejrzanym mężczyźnie uzyskał od mieszkańców. Świadczy to m.in. o bardzo dobrej współpracy dzielnicowego z obywatelami.

Wspólnie z funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Mirsku i funkcjonariuszami Izby Celnej ze specjalnie wyszkolonym psem, sprawdzono miejsce zamieszkania zatrzymanego. Tam ujawniono kolejną, znacznie większą ilość tego narkotyku. Łącznie zabezpieczono narkotyki, z których można uzyskać ponad 1700 porcji. Zatrzymany trafił już do policyjnego aresztu.

Jak widać współpraca dzielnicowych ze społeczeństwem przynosi wymierne korzyści. Dzięki takim narzędziom jak aplikacje „Moja komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” zdecydowanie rośnie poczucie bezpieczeństwa obywateli.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony