Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali BMW X6 warte 400 tys. zł

Data publikacji 26.04.2017

Za przywłaszczenie powierzonego samochodu marki BMW X6 będą odpowiadać dwaj obcokrajowcy. Wypożyczone przez jednego z nich auto nie zostało zwrócone do firmy w wyznaczonym terminie i najprawdopodobniej miało być „wyprowadzone” poza granice kraju. Warty 400 tys. zł samochód zatrzymali i zabezpieczyli łukowscy policjanci.

Wczoraj (25 kwietnia br.) po godzinie 20 z dyżurnym łukowskiej komendy policji skontaktował się właściciel firmy wynajmującej samochody, który poinformował, że na naszym terenie może znajdować się samochód marki BMW X6, który nie został mu zwrócony w ustalonym terminie.

Zgłaszający przekazał, iż pojazd został w poniedziałek wynajęty przez obcokrajowca i  że tego samego dnia auto miało być zwrócone. Mężczyzna podejrzewał, że samochód może być „wyprowadzony” poza granice kraju.

Dane samochodu zostały przekazane wszystkim policjantom pełniącym wówczas służbę. Po kilkudziesięciu minutach opisywany pojazd zauważyli funkcjonariusze z łukowskiej drogówki. Autem podróżowali dwaj obcokrajowcy. Kierowca okazał dokumenty, z których wynikało, że jest obywatelem Republiki Słowackiej, natomiast pasażerem był mieszkający w Warszawie obywatel Ukrainy.

Policjanci sprawdzając wnętrze BMW odnaleźli dokumenty z których wynikało, że jednak kierowca też jest obywatelem Ukrainy. Z dokumentów dotyczących wypożyczenia samochodu wynikało, że auto zostało wynajęte przez ob. Słowacji.

Policjanci podejrzewali, że pojazd zmierzał w kierunku wschodniej granicy, gdzie najprawdopodobniej miał być nielegalnie sprzedany.

Dwaj mężczyźni podróżujący autem zostali zatrzymani, a BMW warte 400 tys. zł zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Wkrótce zatrzymani usłyszą zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / ig)

  • Odzyskane BMW X6
  • Odzyskane BMW X6
Powrót na górę strony