Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja na temat zwalczania przestępczości

Data publikacji 26.04.2017

Dziś w podkoneckiej Sielpi rozpoczęła się dwudniowa konferencja pn. „Współpraca Policji i sektora finansowego w zakresie zwalczania przestępczości”. Wzięło w niej udział m.in. kierownictwo świętokrzyskiej Policji na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach insp. Dariuszem Augustyniakiem, a także Zastępca Dyrektora Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji insp. Krzysztof Kot oraz Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Kielcach dr Sławomir Podkówka.

Punktualnie o godzinie 12.00 w jednym z ośrodków w podkoneckiej Sielpi rozpoczęła się dwudniowa konferencja pn. „Współpraca Policji i sektora finansowego w zakresie zwalczania przestępczości”. Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak oficjalnie przywitał kilkudziesięciu uczestników konferencji. Wzięli w niej udział m.in przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Izby Administracji Skarbowej w Kielcach, Prokuratury Okręgowej w Kielcach, a także funkcjonariusze z garnizonu świętokrzyskiego, lubelskiego, śląskiego, kujawsko – pomorskiego, warmińsko – mazurskiego, pomorskiego oraz mazowieckiego. Na konferencji byli obecni również przedstawiciele Centralnego Biura Śledczego Policji, Rady Bezpieczeństwa Związku Banków Polskich, towarzystw ubezpieczeniowych, wykładowcy Szkół Policji oraz Prokuratur Rejonowych województwa świętokrzyskiego. 

Insp. Dariusz Augustyniak podziękował wszystkim za przybycie i zwrócił uwagę, że jest to istotne przedsięwzięcie zarówno dla świętokrzyskiej Policji, jak i dla poprawy bezpieczeństwa całego województwa. Komendant podkreślił, że harmonogram konferencji jest bardzo bogaty tematycznie, a jego forma sprzyja wymianie doświadczeń.    

Podczas konferencji, jej uczestnicy poruszyli m. in. tematykę przestępczości bankowej i ubezpieczeniowej, wykorzystywania fikcyjnych danych personalnych oraz  wyłudzenia kredytów. Podkreślono rolę Policji i współpracę z instytucjami w zakresie zwalczania przestępstw popełnianych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.   

W kolejnym dniu w Sielpi rozpocznie się ostatni etap XVI edycji wojewódzkich zawodów pod hasłem „Policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki 2017 roku województwa świętokrzyskiego”. Najlepsi zostaną wyłonieni spośród trzynastu, czteroosobowych drużyn ze wszystkich świętokrzyskich powiatów oraz miasta Kielce. Zwycięzcy będą reprezentować świętokrzyski garnizon podczas ogólnopolskich zawodów.

(KWP w Kielcach / mg)

  • Konferencja na temat zwalczania przestępczości
  • Konferencja na temat zwalczania przestępczości
  • Konferencja na temat zwalczania przestępczości
  • Konferencja na temat zwalczania przestępczości
  • Konferencja na temat zwalczania przestępczości
  • Konferencja na temat zwalczania przestępczości
Powrót na górę strony