Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradzionego kampera i zatrzymali kierowcę

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali kierującego samochodem, po tym jak zauważyli uszkodzoną stacyjkę oraz tablicę z bezpiecznikami pojazdu. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj usłyszy on zarzuty. Odzyskany pojazd wart jest około 250 tys. zł. Za kradzież z włamaniem do pojazdu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano policjanci z ruchu drogowego interweniowali wobec kierującego samochodem m-ki Fiat Chalanger na niemieckich tablicach rejestracyjnych, który włączał się do ruchu. Policjanci chcieli sprawdzić dokumenty oraz trzeźwość. Za kierownicą siedział 40 -letni obywatel polski – mieszkanie województwa kujawsko – pomorskiego. Policjantom okazał jedynie dowód osobisty, zapytany o rejestracyjny nerwowo poszukiwał go w schowku twierdząc, że zapomniał zarówno prawa jazdy jaki i tego dokumentu.

Wprawne oko policjanta wypatrzyło jednak ów dowód w schowku. Mężczyzna został poproszony o opuszczenie pojazdu. Miał wyraźne trudności z wyłączeniem silnika, potem próbował ukryć przed wzrokiem kontrującego kluczyk. To oraz uszkodzona stacyjka i tablica z bezpiecznikami, nerwowe zachowanie mężczyzny, spowodowało, że policjanci skuli kierowcę kajdankami podejrzewając o kradzież samochodu.

Policjanci współpracując z niemieckimi funkcjonariuszami praktycznie poinformowali właściciela pojazdu – mieszkańca Hamburga o tym, że samochód został mu skradziony, kilka godzin wcześniej.

Teraz 40-letni kierowca przebywa w policyjnym areszcie, a funkcjonariusze ustalają jak wszedł posiadanie auta. Może usłyszeć on zarzuty kradzieży, po uprzednim włamaniu do pojazdu za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wartość odzyskanego pojazdu to około 250 tys. zł.

(KWP w Szczecinie / kp)

 

  • odzyskany kamper
  • odzyskany kamper
Powrót na górę strony