Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Częstochowy przechwycili kontrabandę

Data publikacji 27.04.2017

Policjanci z częstochowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą znaleźli i zabezpieczyli 620 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Trefny towar znajdował się na posesji 43-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego. Przy jego wprowadzeniu na rynek Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości blisko 500 tys. zł.

Dzięki działaniom częstochowskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kolejna partia nielegalnego tytoniu nie trafi na rynek. Wczoraj (26 kwietnia) w jednej z miejscowości pod Częstochową policjanci ujawnili i zabezpieczyli 620 kilogramów tytoniu.

Nielegalny towar nie posiadał polskich znaków akcyzy skarbowej, a przechowywany był przez 43-latka w pomieszczeniach garażowych i gospodarczych. Nielegalne wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone przez częstochowskich śledczych i nie trafią już na rynek.

Wstępne wyliczenia wskazują, że uszczuplenie Skarbu Państwa w tym przypadku wyniosłoby 484 tys. zł. 43-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty. Sprawą zajęła się częstochowska prokuratura.

(KWP w Katowicach / ig)

  • Przechwycona kontrabanda
  • Przechwycona kontrabanda
  • Przechwycona kontrabanda

Opis filmu: Policjanci z Częstochowy przechwycili kontrabandę

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.47 MB)

Powrót na górę strony