Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świdniccy policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 27.04.2017

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzili skuteczną interwencję w stosunku do mężczyzny, który zamierzał popełnić samobójstwo. Policjanci w wyniku odpowiednio przeprowadzonej rozmowy odwiedli desperata stojącego na krawędzi tamy w Zagórzu Śląskim od zamiaru odebrania sobie życia poprzez skok z tego obiektu o wysokości 44 metrów. Mężczyzna przyznał, że zszedł i odstąpił od swojego zamiaru wyłącznie dzięki uspokojeniu go przez policjantów. 25-latek został przekazany pod opiekę lekarzy.

Przed dwoma dniami oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odebrał telefon od zdenerwowanej kobiety z informacją, iż jej konkubent wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Według informacji przekazanej przez rozmówczynię, 25-letni mężczyzna opuszczając miejsce zamieszkania oświadczył, iż skoczy z tamy w Zagórzu Śląskim.

Oficer dyżurny od razu skierował w rejon miejsca zdarzenia dwa patrole policyjne. Jedna grupa policjantów pojechała do domu telefonującej kobiety, aby uzyskać dokładny rysopis i wizerunek mężczyzny, drugi patrol natomiast udał się natychmiast bezpośrednio na teren obiektu w Zagórzu Śląskim.

Dzięki ciągłej wymianie informacji pomiędzy dyżurnym oraz interweniującym funkcjonariuszom, policjanci bardzo szybko odnaleźli wymienionego. W chwili, gdy weszli na tamę o wysokości 44 metrów, mężczyzna stał już na jej krawędzi, krzycząc, że zaraz skoczy, bo nie ma po co żyć.

Policjanci podeszli bliżej i widząc, że desperat zamknął oczy i mówiąc „skaczę” zaczął wychylać się w kierunku przepaści, rozpoczęli z nim spokojną rozmowę, przedstawiając argumenty dla których nie powinien tego robić. Po kilku minutach negocjacji mężczyzna pozwolił funkcjonariuszom, aby zbliżyli się, odwrócił się do nich, podał ręce i umożliwił zdjęcie go z cokołu, na którym stał.

Wymieniony przyznał, że zszedł i odstąpił od swojego zamiaru wyłącznie dzięki uspokojeniu go przez policjantów. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy. Miał w organizmie około 1 promila alkoholu.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony