Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Inauguracja kampanii śląskiej drogówki "Nie bądź następny"

Data publikacji 27.04.2017

W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbył się briefing prasowy inaugurujący kampanię "Nie bądź następny". Program powstał z inicjatywy Śląskiej Policji. Towarzyszy mu przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów. Na konferencji prasowej wystąpili policjanci, partnerzy programu oraz bohater filmu Patryk Chmielowiec, którzy przedstawili uczestnikom założenia tej kampanii promującej bezpieczeństwo motocyklistów.

Ruszyła kampania związana z bezpieczeństwem motocyklistów „Nie bądź następny...”. Towarzyszy jej przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów. Program powstał z inicjatywy Śląskiej Policji przy wsparciu katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. Akcja dedykowana jest motocyklistom, ale i wszystkim użytkowników dróg, którzy w oczywisty sposób wpływają na bezpieczeństwo kierowców jednośladów.

Kampania, której pomysłodawcą jest śląska drogówka, została stworzona po to, aby ograniczyć liczbę niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów i kierujących quadami. Akcja jest zdecydowanym sprzeciwem wobec naruszeniom prawa na drogach m. in. nadmiernej prędkości, brawurze i niebezpiecznemu stylowi jazdy (tzw. palenie gumy, jazda na jednym kole, umyślne wprowadzanie kierowanego pojazdu w poślizg). Najczęściej właśnie takie zachowania powodują ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Mundurowi zaznaczają, że takie zachowania będą surowo karane i skutecznie eliminowane. Co istotne, przesłaniem programu jest nie tylko pouczenie o nieuchronności kary, ale przede wszystkim odwołanie się do rozsądku oraz emocji kierowców i tym samym uświadomienie im, że niebezpieczne zachowania na drodze zagrażają ich życiu, a także bezpieczeństwu innych. Przedsięwzięciu towarzyszy emisja przejmującego spotu filmowego, opowiadającego tragiczną historię 25-letniego motocyklisty.

Podczas dzisiejszego briefingu prasowego, policjanci zainaugurowali kampanię oraz po raz pierwszy oficjalnie wyemitowali spot filmowy zawierający jej główne przesłanie. Na konferencji licznie pojawili się przedstawiciele mediów, aby porozmawiać z uczestnikami i twórcami przedsięwzięcia. Gościem honorowym spotkania był 25-letni Patryk Chmielowiec, który uległ poważnemu wypadkowi na motocyklu, w wyniku którego stracił nogę. Dziś mężczyzna porusza się na wózku inwalidzkim i zwraca się do innych motocyklistów z przejmującym apelem. Podczas briefingu obecna była także liczna grupa miłośników jednośladów w strojach motocyklowych, wśród których byli także policyjni motocykliści. Spotkaniu towarzyszyło ogólne przedstawienie kampanii oraz omówienie statystyk zdarzen drogowych przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - podinsp. Grzegorza Olejniczaka oraz st. asp. Tomasza Bratka. Krótki wykład wygłosili także przedstawiciele partnerów programu: Marek Niełacny – Zastępca Dyrektora Oddziału ds. Dróg i Mostów z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach oraz Wojciech Podsiadło – Egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, którzy omówili stan dróg w naszym województwie oraz dane dotyczących kierowców z prawem jazdy kat. „A”.

 

Film Spot filmowy - pełna wersja

Film Spot filmowy - wersja skrócona

Powrót na górę strony