Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli nielegalny tytoń

Data publikacji 28.04.2017

Prawie 350 kg tytoniu do palenia zabezpieczyli na posesji na radomskim osiedlu Południe policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn. Podczas przeszukania samochodu, toruńscy policjanci zabezpieczyli z kolei worki z krajanką tytoniową. Okazało się, że było w nich ponad 75 kg pokrojonych tytoniowych liści. Funkcjonariusze wydziału d/w z przestępczością gospodarczą toruńskiej komendy postawili zarzuty 75-latkowi. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku wyniosły ponad 75.tys. zł. Teraz mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz do trzech lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w nocy (27 kwietnia br.) funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu zatrzymali do kontroli samochód oraz sprawdzili posesję na radomskim osiedlu Południe. Dwaj pięćdziesięciolatkowie w pomieszczeniach gospodarczych i samochodzie posiadali wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy skarbowej w postaci tytoniu do palenia. Po dokładnym zważeniu okazało się, iż było to w sumie 342 kg tytoniu.

Mężczyźni narazili skarb państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę 267 tys. zł. Obu osadzono do wyjaśnienia w policyjnym areszcie do dyspozycji Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Radomiu, który będzie prowadził w tej sprawie czynności procesowe. Policjanci będą m.in. ustalać, jak długo mężczyźni mogli zajmować się nielegalnym procederem i gdzie trafiał tytoń. Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

***

W środę (26 kwietnia br.) policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KMP w Toruniu na jednej z ulic Bydgoskiego Przedmieścia zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Okazało się, że podróżujący autem mężczyzna przewozi worki z krajanką tytoniową.

Po sprawdzeniu auta, było w nich ponad 75 kg rozdrobnionych tytoniowych liści. Wstępne wyliczenia policjantów wskazują, że straty Skarbu Państwa, z tytułu nieodprowadzonego podatku, wyniosły ponad 75 tys. zł. Mężczyzna już usłyszał zarzut tzw. paserstwa akcyzowego z Kodeksu Karnego Skarbowego.

Teraz grozi mu wysoka grzywna oraz do trzech lat pozbawienia wolności.

(KWP zs. w Radomiu, KWP w Bydgoszczy / ig)

  • Zabezpieczony tytoń
  • Zabezpieczyli nielegalny tytoń
  • Zabezpieczyli nielegalny tytoń
Powrót na górę strony