Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Para oszukała 118 osób

Data publikacji 28.04.2017

Sosnowieccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli sprawę serii oszustw, jakich dopuściło się dwoje mieszkańców Wielunia. Para 36-latków, za pośrednictwem jednego z popularnych portali ogłoszeniowych, pod pozorem sprzedaży sprzętu elektronicznego lub wynajmu apartamentów wypoczynkowych, wyłudziła pieniądze od 118 osób. Suma strat poniesionych przez pokrzywdzonych sięga 100 tysięcy złotych.

Dwoje mieszkańców Wielunia od maja do grudnia ubiegłego roku dopuściło się serii oszustw na szkodę osób zamieszkujących różne rejony Polski. Na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiali do sprzedaży sprzęt elektroniczny, którego po zainkasowaniu należności nie przesyłali kupującym. W grudniu para zmodyfikowała swoje metody. Zamiast telefonów i innego sprzętu elektronicznego, zaczęła oferować wynajem apartamentów wypoczynkowych w Zakopanem, inkasując tym razem zaliczki za pobyt. Łącznie parze oszustów udowodniono 118 takich przestępstw. Kwota strat, jakie ponieśli pokrzywdzeni, sięgnęła 100 tysięcy złotych.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zajęli z należących do nich rachunków bankowych blisko 20 tys. zł. Dodać należy, że o ile 36-letnia kobieta wpadła w konflikt z prawem po raz pierwszy, o tyle partner odbywał już w przeszłości karę więzienia za podobne przestępstwa. Usłyszał on więc zarzuty popełnienia oszustw w warunkach recydywy. Kobiecie grozi teraz do 8 lat więzienia, natomiast 36-latkowi, z uwagi na powrót do przestępstwa, nawet do 12 lat za kratami.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony