Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzana o oszustwo "na członka rodziny" aresztowana

Data publikacji 28.04.2017

Jaworzniccy policjanci, wspólnie ze śledczymi z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu KWP w Katowicach, zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwo metodą na tzw. "członka rodziny". Seniorka z Jaworzna przekonana, że pomaga w trudnościach finansowych swojej córce, przekazała nieznanemu posłańcowi 150 tys. zł. Podejrzana 50-latka została już tymczasowo aresztowana.

Policjanci z Jaworzna zostali powiadomieni przez 77-letnią mieszkankę tego miasta o oszustwie, jakiego padła ofiarą. Kobieta odebrała telefon, w którym usłyszała zapłakany damski głos osoby, przedstawiającej się jako jej córka. Rozmówczyni powiedziała swojej „matce”, że wpadła w finansowe tarapaty i potrzebuje pilnej pożyczki. Seniorka szybko zgodziła się pomóc i pożyczyć jej swoje oszczędności w kwocie 150 tys. zł. Po pieniądze miał zgłosić się posłaniec. Tak też się stało. Po powrocie do domu męża, kobieta opowiedziała mu o wszystkim. Podejrzewając oszustwo, mężczyzna zadzwonili do ich córki. Podejrzenia okazały się niestety słuszne. Po otrzymaniu informacji kryminalni z Jaworzna, wspólnie ze śledczymi z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu z KWP w Katowicach, rozpoczęli poszukiwania oszustów. Wczoraj ustalili i zatrzymali 50-letnią mieszkankę Śląska, podejrzaną o związek z tym zdarzeniem. Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, jaworznicki sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu kobiety. Kryminalni sprawdzają teraz, czy może mieć ona związek z innymi, podobnymi przestępstwami.

Apelujemy!

Oszuści cały czas modyfikują swoje metody, aby skutecznie okraść, zwłaszcza starsze osoby, z oszczędności całego życia. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, sąsiadów lub znajomych seniorów, że mogą do nich telefonować osoby, podszywające się pod członków rodziny lub przedstawicieli różnych instytucji. Niech zawsze będą nieufni, gdy żądają od nich pieniędzy. Ich wiarygodność należy zawsze sprawdzić i nie dać się wciągnąć pochopne działania pod presją czasu.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony