Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 08.05.2017

Pod koniec ubiegłego tygodnia kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zabezpieczyli w jednym z mieszkań znaczną ilość amfetaminy. Policjanci w związku z tą sprawą zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Zatrzymany usłyszał już zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz został tymczasowo aresztowany.

W miniony piątek do policyjnego aresztu trafił 48-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, który posiadał w mieszkaniu znaczną ilość środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych, którzy weszli do jednego z budynków w Starogardzie Gdańskim.

Zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. W czasie przeszukania pracujący nad tą sprawą policjanci zabezpieczyli plecak, w którym znajdowało się 13 paczek z białym proszkiem. Badanie testerem wykazało, że była to amfetamina. Kryminalni zabezpieczyli około 3 kilogramy tego narkotyku. Z takiej ilości amfetaminy można przygotować ponad 5 tys. pojedynczych porcji handlowych.

Mieszkaniec powiatu starogardzkiego usłyszał już zarzuty oraz został zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

Opis filmu: Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Powrót na górę strony