Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne kursy językowe polskiej i niemieckiej Policji

Data publikacji 09.05.2017

W Prezydium Policji we Frankfurcie nad Odrą odbyła się inauguracja kolejnej edycji kursów językowych, w których uczestniczą policjanci z Polski i Niemiec. Całe przedsięwzięcie organizowane jest w ramach projektu Unii Europejskiej „W tandemie przeciwko przestępczości transgranicznej”. Mundurowi poza nauką języka obcego, poszerzają swoją wiedze w zakresie przepisów prawa obowiązujących w obu państwach.

Współpraca transgraniczna w rejonie przygranicznym, z otwartymi granicami, wymaga profesjonalnych działań policjantów obu państw, w celu zapewnienia bezpieczeństwa, zwalczania przestępczości ogólnej i transgranicznej. Wspólne szkolenia mają istotne znaczenie dla bieżącej i przyszłej współpracy polskiej i niemieckiej Policji. Poszerzają wiedzę funkcjonariuszy w zakresie prawa, działań taktycznych oraz co ważne języka niemieckiego, którym porozumiewają się sąsiedzi „zza Odry”.

W projekcie „W tandemie przeciwko przestępczości transgranicznej” biorą udział funkcjonariusze polskiej oraz niemieckiej Policji, Straży Granicznej oraz Służby Celnej. W ramach projektu prowadzone są zajęcia językowe oraz wspólne służby. Policjanci zdobywają wiedzą na temat zastosowania niemieckiego i polskiego prawa procesowo – karnego, sposobu i zasad interwencji policyjnych. Praktyki odbywają się zarówno po stronie niemieckiej, jak i polskiej. Kurs potrwa dwa tygodnie i zakończy się egzaminem ustnym i pisemnym.

Wspólne działania polskiej i niemieckiej Policji przede wszystkim mają na celu poprawę bezpieczeństwa obywateli obydwu państw.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

  • Wspólne kursy językowe polskiej i niemieckiej Policji
  • Wspólne kursy językowe polskiej i niemieckiej Policji
  • Wspólne kursy językowe polskiej i niemieckiej Policji
Powrót na górę strony