Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z KPP w Biłgoraju najlepszą drużyną służby kryminalnej 2017 r.

Data publikacji 09.05.2017

Policjanci z KPP w Biłgoraju zwyciężyli w eliminacjach wojewódzkich na najlepszą drużynę służby kryminalnej 2017 r. W czerwcu br. będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie w ogólnopolskim finale konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2017” organizowanym w Szkole Policji w Pile. Drugie miejsce przypadło drużynie policjantów z Lubartowa, natomiast trzecie miejsce zajęli policjanci z Chełma.

Eliminacje wojewódzkie przeprowadzone zostały w dniach 19 i 21 kwietnia na terenie obiektów szkoleniowych KWP w Lublinie. Do udziału w eliminacjach zgłoszono łącznie 20 czteroosobowych policyjnych zespołów.

Pierwszego dnia funkcjonariusze pod okiem komisji przystąpili do konkurencji, które obejmowały:

  • sprawdzian wiedzy w formie testu,
  • sprawdzian wiedzy praktycznej w formie kazusu odrębnie dla policjanta dochodzeniowo-śledczego, operacyjno-rozpoznawczego, sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą,
  • sprawdzian umiejętności strzeleckich uzupełniony o dodatkowe elementy sprawnościowe dla wszystkich funkcjonariuszy wchodzących w skład poszczególnych drużyn.

W drugim dniu komisja sprawdzała umiejętności przeprowadzania oględzin na miejscu zdarzenia wszystkich funkcjonariuszy wchodzących w skład poszczególnych drużyn. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji, na podstawie uzyskanych wyników wyłoniono trzy najlepsze czteroosobowe zespoły w klasyfikacji generalnej oraz laureatów w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych:

I MIEJSCE i zarazem tytuł Najlepszej drużyny służby kryminalnej województwa lubelskiego 2017 roku wywalczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Drugie miejsce zajęli policjanci z KPP w Lubartowie, natomiast trzecie miejsce przypadło drużynie policjantów z KMP w Chełmie.

W poszczególnych kategoriach indywidualnych zwyciężyli:

  • Najlepszy policjant dochodzeniowo – śledczy województwa lubelskiego roku 2017 – mł. asp. Rafał Wojtiuk z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie (II miejsce -podkom. Piotr Blacha z KPP w Biłgoraju, III miejsce - mł. asp. Marek Tomaszewski z KPP w Puławach).
  • Najlepszy policjant operacyjno - rozpoznawczy województwa lubelskiego roku 2017 – funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie (II miejsce – policjant z KPP w Krasnystawie, III miejsce – funkcjonariusz z KMP w Chełmie).
  • Najlepszy technik kryminalistyki województwa lubelskiego roku 2017 – mł. asp. Hubert Kisiel z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie (II miejsce - mł. asp. Arkadiusz Sokoliński z KMP w Lublinie, III miejsce- mł. asp. Łukasz Huczuk z KPP w Świdniku).
  • Najlepszy policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo – śledczą województwa lubelskiego roku 2017 – podkom. Wiesław Garbacz z Komendy Powiatowej Policji  w Biłgoraju (II miejsce - podkom. Robert Świerszcz z KPP w Świdniku, III miejsce - asp. szt. Edmund Bielecki z KMP w Białej Podlaskiej).

Wczoraj tj. 8 maja br. na sali konferencyjnej KWP w Lublinie odbyło się uroczyste nagrodzenie laureatów. Drużyna z KPP w Biłgoraju będzie reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie w ogólnopolskim finale konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2017” organizowanym w Szkole Policji w Pile w dniach 6 – 8 czerwca 2017 roku. Celem konkursu jest promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywowanie ich do doskonalenia kwalifikacji zawodowych.

(KWP w Lublinie / mg)

  • Policjanci z KPP w Biłgoraju najlepszą drużyną służby kryminalnej 2017 r.
  • Policjanci z KPP w Biłgoraju najlepszą drużyną służby kryminalnej 2017 r.
  • Policjanci z KPP w Biłgoraju najlepszą drużyną służby kryminalnej 2017 r.
Powrót na górę strony