Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania Żandarmerii Wojskowej i Policji. Zabezpieczone narkotyki i 11 osób zatrzymanych

Data publikacji 10.05.2017

Giżyccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, współpracując z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej zatrzymali 11 osób podejrzanych o rozprowadzanie narkotyków w jednostkach wojskowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

W miniony poniedziałek (08.05.2017) na terenie powiatu giżyckiego doszło do zatrzymania 11 osób podejrzanych o handel narkotykami. Zlikwidowanie grupy przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem narkotyków na terenie jednostek wojskowych było efektem szeroko zakrojonych działań operacyjnych zainicjowanych przez giżyckich policjantów, przy ścisłej współpracy z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej.

W grupie przestępczej działało 5 żołnierzy z 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku oraz 6 osób cywilnych. W miejscu zamieszkania członków grupy przestępczej zabezpieczono ponad 70 krzaków konopi indyjskich, amfetaminę,  marihuanę i akcesoria służące do ważenia narkotyków.  W sumie zabezpieczono ponad 1700 porcji narkotyków.

Zgromadzone przez Żandarmerię Wojskową materiały pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów posiadania i udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29 lipca 2005 roku. Za to przestępstwo może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (09.05.2017) wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Sąd zastosował wobec nich dozory policyjne na czas prowadzonego postępowania.

Materiały w powyższej sprawie Żandarmeria Wojskowa przekazała Wydziałowi do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

KWP w Olsztynie / ws

Powrót na górę strony