Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci doprowadzili do sądu 14-latki podejrzane o pobicie

Data publikacji 15.05.2017

Dzięki natychmiastowej reakcji gdańskich policjantów z Komisariatu I odpowiedzialności nie unikną osoby, które brały udział w pobiciu 14-letniej uczennicy. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Gdańsku pod gimnazjum na Chełmie. Funkcjonariusze ustalili wszystkich uczestników zdarzenia i zatrzymali dwie najbardziej agresywne nastolatki. 14-latki dzisiaj zostaną przesłuchane przez sąd rodzinny. Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymane brały udział jeszcze w dwóch innych pobiciach.

Dzisiaj, 15.05.br., rano, policjanci doprowadzili do Sądu Rodzinnego w Gdańsku dwie 14-latki podejrzane o pobicie swojej rówieśniczki. Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek, 11 maja br., w okolicach gimnazjum na Chełmie. Funkcjonariusze wówczas ustalili wszystkich uczestników tego zdarzenia, a dwie najbardziej agresywne dziewczyny zatrzymali i doprowadzili do policyjnej izby dziecka.

W trakcie wyjaśniania tej sprawy, policjanci z Komisariatu I zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że zatrzymane 14-latki brały udział łącznie w trzech pobiciach. Są to trzy odrębne sprawy, gdzie pokrzywdzonymi są gimnazjalistki.

Funkcjonariusze cały zebrany materiał dowodowy dotyczący zatrzymanych 14-latek przekazali do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Biorąc pod uwagę bierną postawę uczniów szkoły na Chełmie, co widoczne jest na filmach przedstawiających to zdarzenie, policjanci w najbliższych dniach przeprowadzą spotkania edukacyjne z młodzieżą tej szkoły. W trakcie wizyt funkcjonariusze porozmawiają z uczniami o tym co się wydarzyło i w jaki sposób powinni zachować się w takiej sytuacji.

(KWP w Gdańsku / mw)

Film Policjanci doprowadzili do sądu 14-latki podejrzane o pobicie

Powrót na górę strony