Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o podwójne zabójstwo tymczasowo aresztowany

Data publikacji 15.05.2017

Dzięki natychmiastowym i bardzo intensywnym działaniom policjantów z Radomia wytypowano i zatrzymano podejrzanego o brutalne, podwójne zabójstwo. Prokuratura Okręgowa w Radomiu przedstawiła 33-latkowi zarzuty, a decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany.

Policjanci zostali powiadomieni o tragedii w ubiegły piątek, 12.05.br., po południu. W jednym z mieszkań rodzina znalazła ciała dwóch osób, kobiety i jej dziecka. Z uwagi na charakter obrażeń od początku sprawę prowadzono pod kątem popełnienia zabójstwa. Policjanci z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Radomiu pod nadzorem prokuratora niezwłocznie rozpoczęli ustalenia operacyjne i procesowe, celem wytypowania odpowiedzialnego za tę zbrodnię. Tego samego wieczoru funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia dwóch mężczyzn.

Zebrany materiał dowodowy dał prokuraturze podstawy do przedstawienia jednemu z nich zarzutu podwójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Trwa ustalanie motywów i wszelkich okoliczności działania sprawcy.

Drugiego z zatrzymanych mężczyzn prokurator przesłuchał w charakterze świadka. Ustalono, że nie miał żadnego związku z zabójstwami i po przesłuchaniu został zwolniony.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony