Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i celnicy zabezpieczyli automaty do gier hazardowych

Data publikacji 17.05.2017

Policjanci z bolesławieckiej jednostki wspólnie ze zgorzelecką służbą celną zabezpieczyli na terenie Bolesławca blisko 16 nielegalnych automatów do gier. Ich wartość szacowana jest na kwotę około 200 tys. zł. Wspólne działania to efekt zmian przepisów dotyczących gier hazardowych, które mówią, że podmioty prywatne nie mają możliwości urządzania gier na automatach poza kasynami.

Policjanci z komendy powiatowej w Bolesławcu zajmujący się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym wraz z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego w Zgorzelcu ujawnili kilkanaście nielegalnych automatów do gier.

Do tej pory skontrolowano 3 punkty hazardowe na terenie Bolesławca, w których zabezpieczono blisko 16 automatów do gier. Łączna wartość sprzętu to około 200 tysięcy złotych. Na miejscu przeprowadzono szereg czynności, które wykazały, że na automatach zainstalowane były gry o charakterze losowym i komercyjnym. Maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w sprawie.

Od 1 kwietnia br. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za nielegalne posiadanie automatów przewidziana jest odpowiedzialność karno-skarbowa. Za organizowanie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoka grzywna.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • zabezpieczone automaty do gier hazardowych
  • zabezpieczone automaty do gier hazardowych
Powrót na górę strony