Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W trakcie kontroli drogowej zaatakował policjanta i próbował uciec

Data publikacji 18.05.2017

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie mieszkaniec Wrocławia, który podczas kontroli drogowej zaatakował policjanta, a następnie próbował uciec. Podejrzany został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariuszy. Oprócz zarzutów naruszenia nietykalności cielesnej policjanta, znieważenia i kierowania gróźb karalnych odpowie również za kradzież samochodu.

Podczas patrolu jednej z miejscowości na terenie gminy Miękinia policjanci zauważyli pojazd, którym zarówno kierujący, jak też pasażer poruszali się bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. Podczas legitymowania uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie pasażera. Okazało się, że mężczyzna podał funkcjonariuszom nieprawdziwe dane. Po zwróceniu mu uwagi, że wprowadzenie w błąd, co do danych osobowych jest wykroczeniem, wyjaśnił, że chciał w ten sposób uniknąć mandatu za brak zapiętych pasów.

W trakcie wykonywania dalszych czynności w pewnym momencie mężczyzna zaatakował jednego z policjantów, a następnie próbował uciec. Został powstrzymany przez funkcjonariuszy, a z uwagi na jego agresywne zachowanie, zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego. Podczas zatrzymania podejrzany wielokrotnie znieważył interweniujących policjantów, a także groził im.

Agresywny pasażer został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Tam po weryfikacji podanych przez niego danych osobowych okazało się, że jest on poszukiwany. 31-letni mieszkaniec Wrocławia trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza podczas i w związku z pełnionymi przez niego obowiązkami służbowymi. Mężczyzna odpowie również za kierowanie wobec interweniujących policjantów gróźb pozbawienia życia w celu zaniechania przez nich czynności służbowych oraz za znieważenie ich. Jednak to nie wszystkie czyny, jakie udowodnili 31-latkowi średzcy policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie również kradzież samochodu o wartości 4000 zł, do jakiej doszło w marcu br. na terenie gm. Miękinia. Skradzione auto zostało ujawnione na terenie Wrocławia.

Ustalono również, że 31-latek był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował już wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Średzcy policjanci prowadzą dalsze czynności, mające na celu wyjaśnienie okoliczności innych zdarzeń, z którymi zatrzymany mężczyzna może mieć związek.

Przypomnijmy, że przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież grozi kara do lat 5.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony