Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował podróbkami

Data publikacji 19.05.2017

Policjanci zatrzymali 27 latka, który handlował tzw. podróbkami. Mężczyzna prowadził sprzedaż za pośrednictwem Internetu. Oferował kupcom różnorodny asortyment, m.in. odzież, obuwie i perfumy. Zabezpieczono ponad 1500 sztuk różnych wyrobów z podrobionymi znakami towarowymi znanych, światowych producentów. Przedstawiciel prawny tylko kilku pokrzywdzonych firm wstępnie oszacował wartość zabezpieczonych towarów na kwotę ponad 200 tys. zł.

Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku wraz z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie w minioną środę, 17.05.br., weszli do jednego z mieszkań w gminie Gościeradów.  Z informacji i ustaleń policjantów z Kraśnika wynikało, że mieszkaniec powiatu zajmuje się nielegalną działalnością. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze odnaleźli m.in. buty, bluzy, koszule, torebki, perfumy i wiele innych wyrobów z podrobionymi znakami towarowymi znanych, światowych producentów.

W trakcie przeszukania mieszkania policjanci odnaleźli także dużą ilość metalowych emblematów znanych marek i przedmioty bez oznaczeń, co może świadczyć o samodzielnym nanoszeniu i podrabianiu wyrobów.

Przedstawiciel prawny tylko kilku pokrzywdzonych firm wstępnie oszacował wartość zabezpieczonych towarów na kwotę ponad 200 tys. zł. Pozostałe straty będą szacowane przez kolejnych biegłych.

27-letni mieszkaniec gminy Gościeradów trafił do policyjnego aresztu. Na poczet przyszłych kar u zatrzymanego mężczyzny policjanci zabezpieczyli 15 tys. zł. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP w Lublinie / mw)

Film Handlował podróbkami

Pobierz plik Handlował podróbkami (format mp4 - rozmiar 17.46 MB)

Powrót na górę strony