Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewozili nielegalne papierosy w specjalnej skrytce

Data publikacji 19.05.2017

Opoczyńscy policjanci zabezpieczyli ponad 54 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w podwójnej podłodze samochodu. Do wyjaśnienia sprawy zostało zatrzymanych trzech mężczyzn.

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą uzyskali informację, z której wynikało, że w miejscowości w gminie Żarnów, 49- letni mężczyzna może posiadać znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy zajmowali się nielegalnym procederem.

Z dotychczasowych ustaleń w sprawie wynika, że do domu 49-latka przyjechało dwóch mężczyzn, 50-letni ojciec wraz z 21-letnim synem - mieszkańcy powiatu chełmskiego. Rodzinny przestępczy duet do handlu nielegalnym towarem specjalnie przystosował opla vivaro. Pojazd, jak się okazało, wyposażony był w podwójną podłogę, skrytki, w których przechowywane były papierosy. Podczas przeszukania samochodu policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 54 tysiące sztuk papierosów. Łączna wysokość uszczuplenia podatku z tytułu niezapłaconej akcyzy wynosi ponad 50 tys. złotych.

Mężczyźni za przechowywanie, przewożenie, znacznej ilości nielegalnych papierosów odpowiedzą przed sądem. Kodeks karno - skarbowy za tego rodzaju przestępstwo przewiduje wysoką grzywnę albo karę pozbawienia wolności do lat 3. Co ważne kary mogą być połączone. Odpowiedzialność ponosi nie tylko osoba handlująca nielegalnym towarem ale także ten, kto go nabywa.

(KWP w Łodzi / mw)

  • zabezpieczone nielegalne papierosy
  • skrytka w samochodzie,  w której przewożone były nielegalne papierosy
  • zabezpieczone nielegalne papierosy
Powrót na górę strony