Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamierzali wyłudzić 60 tys. zł. kredytu

Data publikacji 19.05.2017

Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o usiłowanie wyłudzenia kredytu. Jedna z nich przedłożyła w tym celu w banku nieprawdziwe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Zanim kobieta i mężczyzna wyłudzili 60 tys. zł, wpadli w ręce policjantów.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 2 osoby podejrzane o usiłowanie wyłudzenia kredytu. Zatrzymani to 29-letni mężczyzna i 32-letnia kobieta, mieszkający w Jarosławiu. W placówce banku na terenie Rzeszowa zamierzali wyłudzić kredyt w wysokości 60 tys. zł.

W tym celu, 29-latek przedłożył w placówce nieprawdziwe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Dostarczone do banku dokumenty miały istotne znaczenia dla uzyskania kredytu i w przypadku ich pozytywnej weryfikacji, wypłaty pieniędzy. Dzięki pracy policjantów nie doszło do wyłudzenia kredytu, a mężczyzna został zatrzymany.

Jak ustalili funkcjonariusze, 29-latek, który przedłożył dokumenty, nie był zatrudniony we wskazanej na nich firmie. W przygotowaniu zaświadczenia pomagała mu zatrzymana kobieta.

Na podstawie zebranego materiału policjanci przedstawili zarzuty, mężczyźnie usiłowania wyłudzenia kredytu, a kobiecie pomocnictwa w popełnieniu przestępstwa. Teraz grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony