Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli 12-latkę, która zgubiła się w tłumie podróżnych

Data publikacji 23.05.2017

O zaginięciu 12-latki poinformowała zaniepokojona matka, która od kilku godzin czekała na przyjazd dziecka na olsztyńskim dworcu. Dziewczynka zgubiła się w tłumie podróżnych i nie mogła znaleźć rodziców. Cała i zdrowa trafiła pod opiekę bliskich.

Wczoraj tj. 22 maja br. po południu do policjantów pełniących służbę na olsztyńskim dworcu podeszła zaniepokojona kobieta. Od kilku godzin czekała na swoją 12-letnią córkę, która miała przyjechać autokarem z Biskupca. Dziewczynka nie odbierała telefonu, nie było z nią żadnego kontaktu.

Funkcjonariusze natychmiast powiadomili dyżurnego o zaginięciu dziewczynki, dzięki czemu informacja o zdarzeniu trafiła do wszystkich jednostek na terenie kraju. Mundurowi, do których zgłosiła się kobieta niezwłocznie podjęli poszukiwania. Matka 12-latki przekazała im zdjęcie córki.

Policjanci przeszukali teren dworca PKP, perony, dworzec PKS i zaparkowane tam autokary. Powiadomili również funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, którzy również włączyli się w poszukiwania.

W niespełna godzinę po zgłoszeniu policjanci zauważyli w tłumie osób dziewczynkę podobną do tej ze zdjęcia. Podbiegli do niej i potwierdzili jej tożsamość. 12-latka była wystraszona i płakała. Powiedziała, że nie mogła znaleźć mamy i błądziła po dworcu. Na szczęście dziewczynka cała i zdrowa wróciła pod opiekę bliskich.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony