Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili kredyty na ponad 2 mln zł

Data publikacji 24.05.2017

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli sprawę przeciwko osobom, które oszukały kilka banków. Zatrzymani to dwaj mężczyźni oraz kobieta, którzy wyłudzili kredyty na kwotę ponad 2 milionów złotych. Wobec dwójki z nich sąd zastosował już tymczasowy areszt.

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyli właśnie czynności prowadzone w związku ze śledztwem w sprawie oszustw. Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 50 i 53 lat oraz 38-letnia kobieta, którzy w przeciągu roku dopuścili się szeregu wyłudzeń. Oszuści fałszowali dokumentację finansowo-księgową, wyłudzając w ten sposób kredyty na przeszło 2 miliony złotych.

W efekcie prowadzonego śledztwa, policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który dał podstawy do przedstawienia zarzutów podejrzanym. Na wniosek śledczych, prokurator zastosował wobec 50-letniego mieszkańca Będzina poręczenie majątkowe w wysokości 30 tysięcy złotych. Bytomianin oraz jego 38-letnia wspólniczka zostali natomiast tymczasowo aresztowani.

Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony