Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni sprawcami zdewastowania zaparkowanych samochodów

Data publikacji 24.05.2017

Policjanci ustalili sprawców dewastacji blisko 30 samochodów zaparkowanych na ulicach Świdnika. Straty oszacowano na ponad 18 tys. Okazało się, że sprawcami czynu są nieletni mieszkańcy Świdnika i gminy Mełgiew: 14-letni chłopak i dwie dziewczyny w wieku 12 i 13 lat. Teraz zajmie się nimi sąd rodzinny. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring.

W miniony czwartek, 18.05.br., w godzinach wieczornych na parkingach przy ul. Modrzewiowej, Strumińskiego, Hryniewicza, Klonowej i Kalinowej zostało uszkodzonych 28 pojazdów. Sprawcy ostrym narzędziem porysowali powłoki lakiernicze oraz szyby w zaparkowanych autach. Na pojazdach widniały również wgniecenia wskazujące, że ktoś po nich skakał. Pokrzywdzeni oszacowali poniesione straty na ponad 18 tys. zł.

Świdniccy policjanci na podstawie zebranych dowodów oraz realizując własne materiały ustalili podejrzanych o dewastację. Okazali się nimi 14-letni chłopak i dwie dziewczyny w wieku 12 i 13 lat.

Wczoraj, 23.05.br., podczas czynności nieletni przyznali się do popełnionych czynów. Teraz materiały w ich sprawie wraz z wnioskiem zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich.

(KWP w Lublinie / mw)

Film Nieletni sprawcami zdewastowania zaparkowanych samochodów

Pobierz plik Nieletni sprawcami zdewastowania zaparkowanych samochodów (format mp4 - rozmiar 11.79 MB)

Powrót na górę strony