Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał samochodem z kobietą w ciąży będąc pod wpływem narkotyków i bez prawo jazdy

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, z kobietą w zaawansowanej ciąży w aucie uciekał przed policjantami, usiłował zepchnąć prowadzących pościg funkcjonariuszy z drogi. Jakby tego było mało, miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i znajdował się pod wpływem narkotyków. Takie są ustalenia lubańskich policjantów wobec 39-letniego kierowcy forda. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu po pościgu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas ucieczki próbował zepchnąć policjantów z drogi.

Do zdarzenia doszło w nocy 20 maja br. około godz. 3.00 na drodze krajowej nr 30 na trasie Lubań-Olszyna. Funkcjonariusze otrzymali informację o kierującym fordem, który może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Natychmiast udali się we wskazane miejsce, aby sprawdzić otrzymane zgłoszenie. Gdy namierzyli poszukiwany samochód kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

W miejscowości Olszyna do pościgu dołączył kolejny radiowóz. Wtedy kierujący fordem podjął manewr wyprzedzania pojazdu policyjnego, a następnie po zrównaniu się z nim usiłował zepchnąć kierujących funkcjonariuszy z drogi. W wyniku tego manewru kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem i dachował w rowie. Po zatrzymaniu okazało się, że fordem kierował 39-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W wyniku zdarzenia kierujący nie doznał widocznych obrażeń ciała.

W trakcie prowadzonych na miejscu czynności okazało się, że pasażerką pojazdu była 32-letnia kobieta mieszkanka powiatu lwóweckiego będąca w zaawansowanej ciąży. Na miejsce wezwano Zespół Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało uczestniczkę zdarzenia do szpitala. Kierującego poddano badaniu testerem narkotykowym z wynikiem pozytywnym. Mężczyzna po przebadaniu w szpitalu trafił do policyjnego aresztu.

39-latkowi już przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw w postaci czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz kierowania pojazdem wbrew zakazowi sądowemu. Ponadto grozi mu także odpowiedzialność za popełnione wykroczenia drogowe. Względem sprawcy Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

APELUJEMY DO KIEROWCÓW!

Wyjeżdżając na drogę jako kierowca ponosimy ogromną odpowiedzialność za życie i zdrowie własne, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasze bezpieczeństwo zależy od wielu czynników. Zasada ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu jest jak najbardziej wskazana. Nie zapominajmy, że brawura i przecenianie własnych umiejętności mogą być przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • Uciekał samochodem z kobietą w ciąży będąc pod wpływem narkotyków i bez prawo jazdy
  • Uciekał samochodem z kobietą w ciąży będąc pod wpływem narkotyków i bez prawo jazdy
Powrót na górę strony