Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uczą najmłodszych

Data publikacji 27.05.2017

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie sierż. sztab. Radosław Ciborowski oraz sierż. Marcin Felusiak wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamęcinie przygotowali pokaz działań na miejscu wypadku drogowego. Symulację wypadku drogowego zorganizowano przed Szkołą Podstawową w Zamęcinie.

W środę dzielnicowi z Choszczna wspólnie ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamęcinie zorganizowali dla najmłodszych pokaz działań na miejscu wypadku drogowego. Przed przystąpieniem do działań dzieci powtórzyły numery alarmowe oraz omówiono sposób powiadamiania służb ratunkowych o zaistniałym zdarzeniu.

Pierwsi na miejsce wypadku przybyli dzielnicowi. Szybko ocenili sytuację oraz zadbali o bezpieczeństwo na miejscu zdarzenia. W pojeździe, który brał udział w wypadku znajdował się poszkodowany mężczyzna. Policjanci, przy wykorzystaniu specjalnych chwytów, przenieśli go w miejsce bezpieczne, gdzie udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po chwili na miejscu wypadku zjawili się strażacy, którzy zabezpieczyli pojazd przed ewentualnym pożarem oraz udzielali dalszej pomocy medycznej poszkodowanemu. Policjanci pokazali także uczestnikom pokazu czynności na miejscu wypadku drogowego, które pozwalają na ustalenie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Po zakończeniu pokazu dzieci miały okazję z bliska zobaczyć radiowóz oraz wóz strażacki z całym wyposażeniem.

KWP w Szczecinie / ws

  • Dzielnicowi uczą najmłodszych
  • Dzielnicowi uczą najmłodszych
  • Dzielnicowi uczą najmłodszych
  • Dzielnicowi uczą najmłodszych
  • Dzielnicowi uczą najmłodszych
  • Dzielnicowi uczą najmłodszych
Powrót na górę strony