Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Auto o wartości blisko 200 tysięcy złotych odzyskali lubińscy policjanci

Data publikacji 29.05.2017

Policjanci z wydziału kryminalnego z Lubina odzyskali samochód o wartości blisko 200 tysięcy złotych. Pojazd został skradziony w ubiegłym tygodniu na terenie Niemiec. W tej sprawie zarzuty kradzieży usłyszał 50-letni mieszkaniec Legnicy zatrzymany po policyjnym pościgu.

W ubiegły piątek policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację o kradzionym pojeździe. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że samochód marki volvo, który został skradziony na terenie Niemiec może być ukrywany w powiecie lubińskim.

Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą namierzyli poszukiwany pojazd na terenie gm. Rudna. W jego środku był dobrze im znany mieszkaniec Legnicy. Gdy ten zorientował się, że za chwilę zostanie zatrzymany zaczął uciekać kradzionym samochodem. Policjanci ruszyli w pościg.

Legniczanin wjechał w pole, gdzie auto zablokowało się. Sprawca próbował jeszcze uciekać na pieszo, ale nieskutecznie. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Teraz 50-letni mieszkaniec Legnicy odpowie za kradzież samochodu. Za ten czyn może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Auto o wartości blisko 200 tysięcy złotych zostało odzyskane i zabezpieczone przez policjantów.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.05 MB)

Powrót na górę strony