Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiał wietnamskie i polskie dokumenty, aby wyłudzić telefony

Data publikacji 02.06.2017

Śródmiejscy policjanci zatrzymali obywatela Wietnamu podejrzanego o podrabianie wietnamskich paszportów i polskich kart pobytu oraz posłużenia się nimi, jako autentycznymi. W mieszkaniu 38-latka policjanci zabezpieczyli w sumie 50 takich dokumentów oraz przedmioty i półfabrykaty do ich produkcji. Na wniosek śledczych sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Jak ustalili policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzący to postępowanie sprawa miała swój początek w październiku 2016 roku. To od tego czasu 38-letni obywatel Wietnamu za pomocą podrobionych przez siebie paszportów i kart pobytu oraz danych pozyskanych z internetu podpisywał umowy z operatorami sieci komórkowych a pozyskane w ten sposób markowe telefony sprzedawał w lombardzie.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego, kiedy przyszedł sprzedać kolejne dwa telefony. Funkcjonariusze ustalili, że w ten sposób 38-latek sprzedał do tej pory, co najmniej 20 takich aparatów.

W mieszkaniu obywatela Wietnamu policjanci z wydziału operacyjno-rozpoznawczego znaleźli 17 podrobionych paszportów Republiki Wietnamu, 33 podrobione karty pobytu na terenie RP, drukarkę oraz półfabrykaty i narzędzia służące do produkcji tych dokumentów.

Mężczyzna usłyszał już zarzut podrobienia dokumentów, przygotowania do ich podrobienia oraz posłużenia się nimi, jako autentycznymi. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Prawdopodobnie zarzuty dla 38-latka zostaną wkrótce poszerzone o oszustwo.

(KSP / ig)

  • Podrabiał wietnamskie i polskie dokumenty, aby wyłudzić telefony
  • Podrabiał wietnamskie i polskie dokumenty, aby wyłudzić telefony
  • Podrabiał wietnamskie i polskie dokumenty, aby wyłudzić telefony

Opis filmu: Podrabiał wietnamskie i polskie dokumenty, aby wyłudzić telefony

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.47 MB)

Powrót na górę strony