Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za obywatelskie postawy

Data publikacji 05.06.2017

Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach inspektor Cezary Petrus wraz ze Starostą Pabianickim Krzysztofem Haburą podziękował mieszkańcom naszego miasta i powiatu za obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców. Dzięki takiej zdecydowanej i wzorowej postawie nie doszło do potencjalnej tragedii na drodze.

W piątek (2 czerwca br.) w auli pabianickiej komendy odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego komendant powiatowy policji w Pabianicach insp. Cezary Petrus w obecności swoich zastępców, kadry kierowniczej oraz starosty pabianickiego Krzysztofa Habury podziękował sześciu mieszkańcom naszego miasta i powiatu za obywatelskie ujęcia pijanych kierowców. Dzięki takim postawom wobec osób łamiących prawo, wyeliminowane zostało zagrożenie dla wielu uczestników ruchu drogowego. Szef pabianickiej policji  przekazał bohaterom podziękowania za wzorową postawę obywatelską i wręczył listy gratulacyjne. - Jesteście panowie bohaterami dnia codziennego. Dzięki waszej postawie nie doszło do tragedii. Jesteśmy dumni z tego, że nasi mieszkańcy wykazali się taką odwagą i pokazali wszystkim, jak należy postępować w trudnych sytuacjach – powiedział insp. Cezary Petrus.

Komendant dodał, że takie postawy stanowią niezykłe wsparcie dla działań pabianickiej policji i winny być  wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zareagować. Dopełnieniem przemówienia komendanta był  spot ogólnopolskiej kampanii ,,Powstrzymaj pijanego kierowcę”  i wymowny w nim apel ,,Zawsze reaguj, gdy widzisz, że ktoś chce prowadzić samochód po alkoholu. Twoja zdecydowana reakcja może uratować komuś życie”. Jak podał komendant, policjanci z Pabianic przeprowadzili w ubiegłym roku przeszło 12,5 tys. kontroli trzeźwości. Ponad 320 jechało pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy na terenie powiatu pabianickiego spowodowali 22 zdarzenia na drodze, w tym 5 wypadków i 22 kolizje.

Podziękowania wyróżnionym mieszkańcom złożył także starosta pabianicki. – W imieniu władz samorządowych miasta i powiatu chciałbym serdecznie podziękować i pogratulować  za zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego miasta i powiatu. Wasza postawa przyczyniła się do zmniejszenia liczby nietrzeźwych kierowców na drogach. Jest to niezmiernie ważne w kontekście szeroko pojętego bezpieczeństwa. Panów postawy zasługują na wyrazy uznania i głębokiego szacunku – mówił Krzysztof Habura. Wraz z gratulacjami wręczył upominki.

Głos zabrał jeden z uhonorowanych, który narażając na zniszczenie własny samochód przekazał w ręce konstantynowskich policjantów pijanego kierowcę.  – Myślę, że prawie każdy w chwili zagrożenia podjąłby stosowną reakcję, by zapobiec tragedii na drodze. Chylę czoła policjantom, którzy na co dzień mają do czynienia z tego typu zdarzeniami i osobami – powiedział.  Po tych słowach kadra kierownicza podziękowała brawami.

Listy gratulacyjne trafią również do rąk dwóch nieobecnych na uroczystości panów, którzy swoją obywatelską postawą przyczynili się w ostatnim czasie do ujęcia pijanych kierowców.

(KWP w Łodzi / ig)

  • Podziękowania za obywatelskie postawy
  • Podziękowania za obywatelskie postawy
  • Podziękowania za obywatelskie postawy
  • Podziękowania za obywatelskie postawy
  • Podziękowania za obywatelskie postawy
  • Podziękowania za obywatelskie postawy
  • Podziękowania za obywatelskie postawy
  • Podziękowania za obywatelskie postawy
  • Podziękowania za obywatelskie postawy
Powrót na górę strony